16 Ekim 2014

Bebek Hazırlıkları - 5 (Keçeden Kapı Süsü Nasıl Yapılır?)Merhabalar. 39+2 haftalık gebelik maceramın sonlarına yaklaştım sanırım. Dün öğleden sonra 3 gibi nişanım geldi ve heyecanla doğumu bekliyorum. Tabii hazırlıklar bitmemiş olduğu için beni bi telaş sardı. Son hazırlık olarak bebeğimize hastane için bi kapı süsü yapmayı planlıyordum, dün o heyecanla ortaya bunlar çıktı.

İlk olarak kalıp çıkardım, sıcak hava balonu yapmaya karar verdim ve bir kartona istediğim boyutta bir daire çizdim. Bunun altına paralel bir çizgi çektim ve dairenin yanlarına teğet olacak şekilde bu çizgi ile birleştirdim. 

Üst kısmın kalıbını bu şekilde çıkardıktan sonra bu kalıptan aşağıda gördüğünüz siyah kalın keçeyi ve mavi ince keçeyi kestim. Word den Yusuf Eren yazısını yazıp çıktısını aldım ve yeşil ince keçe için de bu harf kalıplarını kullandım. Anlayacağınız kapı süsümüz tamamen doğaçlama oldu :)Üstte gördüğünüz şekli çıkardıktan sonra (kalıpları uygun bir zamanda buraya koyacağım aklınızda canlanması açısından) sıra bunları birleştirmeye geldi. Alttaki fotoğrafta birleşim aşamasını görüyorsunuz.Fotoğrafı çekerken amacım sizlere fikir vermekti. Alttaki şekillerden hangisini kullanacağıma karar vermedim ama büyük ihtimal çapraz yazılı olanı kullanacağım. Bitmiş halini yine burada paylaşırım.
Sevgiyle kalınız :)


Edit: Son hali aşağıdaki şekilde oldu. Üçgenlerin etrafını bu şekilde dikişle süsledim ve sepete bir ayıcık yerleştirdim. Ayıcık için kalıp falan kullanmadım tamamen göz kararı ama çok zevkliydi benim için yapıp dikmek :) Aşağıda gördüğünüz fotoğraf hastane odamızın kapısından.Not: Bu arada yaklaşık 1 haftadır göbeğimiz kaşıntısından ölüyorum. Gebelikte çatlaklardan dolayı olduğunu biliyordum ama bu benimkisi Puppp adı verilen bi alerjik rahatsızlıkmış. Göbeğimde özellikle çatlakların etrafında kırmızı kabarcıklar oluştu ve aşırııı kaşınıyor. Çatlak kremini kullanıyordum ama internette okuduğum kadarıyla krem kullanımı iyi gelmiyormuş. Çok çaresizim, çok canım yanıyor. Kaşımayın diyorlar ama nasıl?? Bunun için bir çözüm bilen-bulan varsa benimle paylaşırsa sevinirim :(


|  Mutfak Panoları |  Doğum ve Anı Panoları  |  Karşılama Panoları  |  Kapı Süsleri  |  Lohusa Setleri  |  Nişan Tepsisi ve Lavanta Keseleri  | SİPARİŞ  |

2 yorum :

  1. Bebeğiniz sağlıkla gelir inşallah,şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
    Sevgiler..

    YanıtlaSil
  2. Çook teşekkür ederimm Mehtap Hanım inşallah hayırlısıyla gelsin artık gözümüz yollarda kaldı :) bebiş beni blogları takip etmekten alıkoymuştu bayağı. Mesajınızı görmek mutlu etti. Sevgilerimle :)

    YanıtlaSil